Szczecin Classic Academy 

kurs nie z tego świata 27 IV – 3 V 2024

Chcesz z pomocą zupełnie nowej koncepcji artystycznej, przy udziale wybitnych artystów-pedagogów  w wyjątkowym miejscu rozwinąć swoje umiejętności?

Mamy dla Ciebie kurs muzyczny, na którym nie tylko weźmiesz udział w zajęciach indywidualnych, grupach kameralnych, czy orkiestrze kameralnej, ale przede wszystkim będziesz miał/a szansę przygotować i wykonać koncerty z najwybitniejszymi mistrzami-pedagogami z najważniejszych Uczelni Artystycznych Europy. Biorąc udział w naszym kursie będziesz mógł/a współpracować z kilkoma pedagogami.

Gwarantujemy twórcze spędzanie czasu, m.in. podczas zajęć tanecznych, wykładów, czy zajęć ruchowych, przygotowanych na rozgrzewkę!

Mamy przepis na to jak dobrze grać, panować nad stresem, wzmocnić ciało i obrać dobrą strategię na rozwój kariery!

Szczecin Classic Academy to projekt skierowany do uczniów, studentów oraz absolwentów szkół i uczelni artystycznych, w tym instrumentalistów (grupa instrumentów smyczkowych) oraz dla istniejących zespołów kameralnych (składy dowolne). O kwalifikacji na kurs decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Przygotowano ograniczoną liczbę indywidualnych miejsc w podziale na instrumenty:

Skrzypce -20 osób

Altówka – 10 osób

Wiolonczela – 10 osób

Kontrabas – 5 osób

oraz zespoły kameralne

Gdzie

Zajęcia objęte programem kursu odbędą się w budynkach Technoparku Pomerania przy ul. Cyfrowej 4 w Szczecinie.  Zajęcia dodatkowe, a także koncerty realizowane będą w przestrzeni miejskiej oraz salach koncertowych w Szczecina, m.in. Filharmonii im. M.Karłowicza.

Opłata za kurs - uczestnik indywidualny

Opłata za kurs dla uczestnika indywidualnego wynosi 1800 zł. Opłata obejmuje uczestnictwo w:

 • 2 lekcjach indywidualnych,
 • 2 lekcjach w grupach kameralnych,
 • 3 lekcjach w orkiestrze kameralnej,
 • wykonaniu min. 2 koncertów z pedagogami,
 • udział w zajęciach dodatkowych: gimnastyka z klasyką, wykłady tematyczne, koncerty, pokaz skrzypiec Stradivariusa,
 • zakwaterowanie

Przedpłata dla każdego uczestnika kursu wynosi 500 zł. Przedpłaty należy dokonać w dniu wysłania zgłoszenia. Pozostałą kwotę za kurs należy wpłacić do dnia 31 marca 2024r.

Opłaty za kurs prosimy kierować na:

Fundacja stradivarius.pl
Numer konta: 14 1090 1492 0000 0001 5268 7621

W przypadku wpłacenia zadatku w wysokości 500 zł, przelew należy wykonać z dopiskiem “zadatek na kurs” + imię i nazwisko + instrument. Zadatek jest płatny maksymalnie  w dniu przesłania zgłoszenia. Potwierdzenie płatności należy dołączyć do formularza.

W przypadku wpłacenia pozostałej kwoty, przelew należy wykonać z dopiskiem “opłata za kurs” + imię i nazwisko + instrument. Kwotę należy wpłacić do 31 marca 2024r.

Opłata za kurs - zespół kameralny

Opłata za kurs dla zespołów kameralnych wynosi 4200 zł. Opłata obejmuje uczestnictwo w:

 • 4 lekcjach zespołu po 1,5h z różnymi pedagogami,
 • wykonanie utworu/ów (do 25min) na wybranym koncercie festiwalowym,
 • udział zespołu w projekcie orkiestry kameralnej,
 • udział zespołu w zajęciach dodatkowych: gimnastyka z klasyką, wykłady tematyczne, koncerty, pokaz skrzypiec Stradivariusa,
 • zakwaterowanie

Przedpłata dla zespołu kameralnego kursu wynosi 500 zł. Przedpłaty należy dokonać w dniu wysłania zgłoszenia. Pozostałą kwotę za kurs należy wpłacić do dnia 31 marca 2024r.

Opłaty za kurs prosimy kierować na:

Fundacja stradivarius.pl
Numer konta: 14 1090 1492 0000 0001 5268 7621

W przypadku wpłacenia zadatku w wysokości 500 zł, przelew należy wykonać z dopiskiem “zadatek na kurs” + nazwa zespołu + imię i nazwisko lidera zespołu. Zadatek jest płatny maksymalnie  w dniu przesłania zgłoszenia. Potwierdzenie płatności należy dołączyć do formularza.

W przypadku wpłacenia pozostałej kwoty, przelew należy wykonać z dopiskiem “opłata za kurs” + nazwa zespołu + imię i nazwisko lidera zespołu. Kwotę należy wpłacić do 31 marca 2024r.

Uwaga: zgłoszenia zespołu kameralnego dokonuje lider zespołu w formularzu rekrutacyjnym.

Zakwaterowanie

Uczestnicy zostaną zakwaterowani w Hotelu Pasat, ul. Starzyńskiego 9 w Szczecinie w pokojach dwuosobowych w dniach 27.04-04.05.2024 r.

Zgłoszenia

Na kurs należy aplikować poprzez Formularz zgłoszeniowy. Wpłaty (zadatek) należy dokonać w dniu przesłania zgłoszenia (przy pomocy formularza zgłoszeniowego należy przesłać potwierdzenie opłaty bankowej). W terminie do 14.04.2024r. wszystkie osoby/zespoły zgłaszające chęć uczestnictwa w kursie dostaną potwierdzenie mailowe zakwalifikowania się na kurs. W przypadku nie zakwalifikowania się na kurs, zadatek zostanie zwrócony na konto. W przypadku zakwalifikowania się na kurs i nie zapłacenia całości opłat kursowych w wyznaczonym terminie, zadatek na kurs nie zostanie zwrócony. W przypadku gdy uczestnik/zespół będzie chciał zrezygnować z kursu po zakwalifikowaniu się i wpłaceniu zadatku, zadatek zostanie zwrócony tylko w przypadku złożenia formalnego wypowiedzenia drogą mailową, w którym przyczyna rezygnacji z kursu będzie sytuacją losową. Wypowiedzenie musi zostać zaakceptowane przez Organizatora. Całkowitą opłatę za kurs należy dokonać najpóźniej do 31.03.2024r.

Uwaga: zgłoszenia zespołu kameralnego dokonuje lider zespołu.

Kontakt

aplikuj@szczecinclassic.pl
Biuro festiwalowe tel. +48 660 326 575