POZNAJ NASZYCH NAUCZYCIELI

Andriy Viytovych

 

 


Uznawany za jednego z najlepszych i najwszechstronniejszych brytyjskich alto- wiolistów.

Zanim został liderem grupy altówek Royal Opera House Covent Garden w 2000 roku pracował w London Symphony Orchestra również jako lider. Jako solista występował z orkiestrami z Hiszpanii, Włoch, Szwajcarii, Francji, Ukrainy, Rosji, Japonii, Argentyny i Stanów Zjednoczonych. Jako lider grupy altówek występował z wieloma orkiestrami, wliczając w to BBC Symphony Orchestra, Scottish Chamber Orchestra, English Sinfonia, London Sinfonietta, London Symphony Orchestra, czy Berlin Philharmonic. Pracował z wybitnymi  dyrygentami jak Mstislav Rostropovich, Pierre Boulez, Sir Colin Davis, Sir Simon Rattle, Bernard Haitink i Sir Georg Solti. Jego zainteresowanie muzyką kameralną doprowadziło go do współpracy z rozmaitymi zespołami kameralnymi, wliczając w to Camerata Lysy Gstaad, London Symphony Orchestra Chamber Players, Razumovsky Ensemble, Russian Chamber Orchestra of London i Soloists of the Royal Opera House. Jest profesorem altówki na Royal College of Music w Londynie.

 

 

  • Szczecin is closer and closer to me. During the second edition of the Festival, I will meet you not only during the concert, but also ... a jam session!
  • Szczecin jest mi coraz bliższy. Podczas drugiej edycji Festiwalu spotkam się z Państwem nie tylko podczas koncertu, ale także... jam session!