Szczecin Classic Academy 

kurs nie z tego świata 26 IV – 3 V 2023

Chcesz z pomocą zupełnie nowej koncepcji artystycznej, przy udziale wybitnych artystów/pedagogów  w wyjątkowym miejscu rozwinąć swoje umiejętności?

Mamy dla Ciebie zupełnie kurs muzyczny, na którym nie tylko weźmiesz udział w zajęciach indywidualnych, w grupach kameralnych, czy orkiestrze kameralnej, ale przede wszystkim będziesz miał szanse przygotować i wykonać koncerty z najwybitniejszymi mistrzami/pedagogami z najważniejszych Uczelni Artystycznych Europy. Biorąc udział w naszym kursie będziesz miał szanse współpracować z kilkoma pedagogami. Ponadto na kursie dowiesz się m.in.: jak być własnym menadżerem, jak przygotować własne portfolio, jak się przygotować do przesłuchań, czy nagrać i wydać płytę, umiejętnie korzystać z platform internetowych, czy zdobywać środki na własną działalność artystyczną.

Gwarantujemy twórcze spędzanie czasu, m.in. podczas zajęć tanecznych, wykładów, czy codziennych zajęć ruchowych, przygotowanych na rozgrzewkę!

Mamy przepis na to jak dobrze grać, panować nad stresem, wzmocnić ciało i obrać dobrą strategię na rozwój kariery!

Szczecin Classic Academy to projekt skierowany do uczniów, studentów oraz absolwentów szkół i uczelni artystycznych, w tym instrumentalistów (grupa instrumentów smyczkowych) oraz dla istniejących zespołów kameralnych (składy dowolne). O kwalifikacji na kurs decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Przygotowano ograniczoną liczbę indywidualnych miejsc w podziale na instrumenty:

Skrzypce -12 osób

Altówka – 8 osób

Wiolonczela – 6 osób

oraz zespoły kameralne

Gdzie

Zajęcia objęte programem kursu odbędą się w budynkach Technoparku Pomerania przy ul. Cyfrowej 4 w Szczecinie.  Zajęcia dodatkowe, a także koncerty realizowane będą w przestrzeni miejskiej oraz salach koncertowych w Szczecina.

Opłata za kurs - uczestnik indywidualny

Opłata za kurs dla uczestnika indywidualnego wynosi 1700 zł. Opłata obejmuje uczestnictwo w:

 • 2 lekcjach indywidualnych,
 • min. 2 lekcjach w grupach kameralnych,
 • min. 3 lekcjach w orkiestrze kameralnej,
 • wykonaniu min. 2 koncertów z pedagogami,
 • udział w zajęciach dodatkowych: gimnastyka z klasyką, wykłady tematyczne, koncerty, pokaz skrzypiec Stradivariusa,
 • zakwaterowanie.

Przedpłata dla każdego uczestnika kursu wynosi 500 zł. Przedpłaty należy dokonać w dniu wysłania zgłoszenia. Pozostałą kwotę za kurs należy wpłacić do dnia 31 marca 2023r. 

Opłaty za kurs prosimy kierować na:

Fundacja stradivarius.pl
Numer konta: 14 1090 1492 0000 0001 5268 7621

W tytule prosimy umieścić:
W przypadku wpłacenia zadatku w wysokości 500 zł, przelew należy wykonać z dopiskiem “zadatek na kurs” + imię i nazwisko + instrument. Zadatek jest płatny w dniu przesłania zgłoszenia.

W przypadku wpłacenia pozostałej kwoty, przelew należy wykonać z dopiskiem “opłata za kurs” + imię i nazwisko + instrument. Kwotę należy wpłacić do 31 marca 2023r. 

Opłata za kurs - zespół kameralny

Opłata za kurs dla zespołów kameralnych wynosi 4000 zł. Opłata obejmuje uczestnictwo w:

 • 4 lekcjach zespołu po 1,5h z różnymi pedagogami,
 • wykonanie utworu/ów (do 25min) zespołu na wybranym koncercie festiwalowym,
 • udział zespołu w projekcie orkiestry kameralnej,
 • udział zespołu w zajęciach dodatkowych: gimnastyka z klasyką, wykłady tematyczne, koncerty, pokaz skrzypiec Stradivariusa,
 • nocleg.

Przedpłata dla zespołu kameralnego kursu wynosi 500 zł. Przedpłaty należy dokonać w dniu wysłania zgłoszenia. Pozostałą kwotę za kurs należy wpłacić do dnia 31 marca 2023r. 

Opłaty za kurs prosimy kierować na:

Fundacja stradivarius.pl
Numer konta: 14 1090 1492 0000 0001 5268 7621

W tytule prosimy umieścić:
W przypadku wpłacenia zadatku w wysokości 500 zł, przelew należy wykonać z dopiskiem “zadatek na kurs” + nazwa zespołu + imię i nazwisko lidera zespołu. Zadatek jest płatny w dniu przesłania zgłoszenia.

W przypadku wpłacenia pozostałej kwoty, przelew należy wykonać z dopiskiem “opłata za kurs” + nazwa zespołu + imię i nazwisko lidera zespołu. Kwotę należy wpłacić do 31 marca 2023r.

Uwaga: zgłoszenia zespołu kameralnego dokonuje lider zespołu w formularzu rekrutacyjnym.

Zakwaterowanie

Uczestnicy zostaną zakwaterowani w Hotelu Pasat, ul. Starzyńskiego 9 w Szczecinie w pokojach dwuosobowych wraz ze śniadaniami w dniach 26.04-04.05.2023 r. 

Zgłoszenia

Na kurs należy aplikować poprzez Formularz zgłoszeniowy. Wpłaty (zadatek) należy dokonać w dniu przesłania zgłoszenia. W terminie do 20.03.2023r. wszystkie osoby/zespoły zgłaszające chęć uczestnictwa w kursie dostaną potwierdzenie mailowe zakwalifikowania się na kurs. W przypadku nie zakwalifikowania się na kurs, zadatek zostanie zwrócony na konto. W przypadku zakwalifikowania się na kurs i nie zapłacenia całości opłat kursowych w wyznaczonym terminie, zadatek na kurs nie zostanie zwrócony. W przypadku gdy uczestnik/zespół będzie chciał zrezygnować z kursu po zakwalifikowaniu się i wpłaceniu zadatku, zadatek zostanie zwrócony tylko w przypadku złożenia formalnego wypowiedzenia drogą mailową, w którym przyczyna rezygnacji z kursu będzie sytuacją losową. Wypowiedzenie musi zostać zaakceptowane przez Organizatora. Całkowitą opłatę za kurs należy dokonać najpóźniej do 31.03.2023r.

Uwaga: zgłoszenia zespołu kameralnego dokonuje lider zespołu.

Kontakt

aplikuj@szczecinclassic.pl
Biuro festiwalowe tel. +48 660 326 575