POZNAJ NASZYCH NAUCZYCIELI

Karol Nasiłowski

 

 

Prowadzi klasę kontrabasu na Akademii Sztuki w Szczecinie

oraz jest solistą Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Laureat wielu krajowych jak i międzynarodowych konkursów. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz wielu innych. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.


Koncertuje zarówno jako solista

jak i kameralista. Brał udział w takich festiwalach, jak m. in. BBC Proms (Londyn), Ultimo (Oslo), Fjord Cadenza (Norwegia), Festiwal Chopinowski (Nowy Jork). Prowadzi kursy dla kontrabasistów zarówno solistyczne, jak i orkiestrowe (International Lutosławski Youth Orchestra). Współpracuje z orkiestrami: Filharmonia im. M. Karłowicza w Szczecinie, Opera na Zamku w Szczecinie, Baltic Neopolis Orchestra, Polska Orkiestra Radiowa, Concerto Avenna, Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus w Warszawie, Pruska Orkiestra Kameralna, Duńska Narodowa Orkiestra Kameralna, Duńska Narodowa Orkiestra Symfoniczna.

  • It will be great to participate again in this formula. The passion with which young musicians approach this festival is really exciting.
  • Wspaniale będzie ponownie uczestniczyć w tej formule. Pasja z jaką młody muzycy podchodzą do tego Festiwalu, jest naprawdę ekscytująca.