POZNAJ NASZYCH NAUCZYCIELI

Konstantin Heidrich

 

 

Jest członkiem kwartetu smyczkowego

Faure Quartett i profesorem wiolonczeli w Universität der Künste Berlinie w Niemczech. Jako solista koncertuje z renomowanymi orkiestrami i dyrygentami, takimi jak Andrea Marcon czy Kristjan Järvi. Jako wiolonczelista współpracuje z Rundfunksinfonie-Orchester w Berlinie i Kammerakademie Potsdam. Konstantin Heidrich prowadzi kursy mistrzowskie w Niemczech, Norwegii, Singapurze, Włoszech i Brazylii. Jego uczniowie wygrywają liczne międzynarodowe nagrody.


Faure Quartett

to główny temat muzycznego życia Konstantina Heidricha. The Faure Quartett regularnie występuje w Europie, Azji, Ameryce Północnej i Ameryce Łacińskiej oraz zdobywa wiele międzynarodowych nagród. Członkowie kwartetu występowali w najbardziej prestiżowych salach koncertowych Europy i na wielu renomowanych festiwalach. Członkowie kwartetu są dyrektorami artystycznymi festiwalu na północno-niemieckiej wyspie Rugia. Nagrania kwartetu dla Deutsche Grammophon dwukrotnie zdobyły prestiżową nagrodę ECHO-Klassik.

  • Nowe obszary edukacji, nowe wyzwania, kolejne muzyczne spotkania – młodość i doświadczenie jestem ciekaw co z tego wyniknie.