POZNAJ NASZYCH NAUCZYCIELI

Roman Kim

 

 

Jeden z najbardziej kontrowersyjnych skrzypków naszych czasów.

Młody wirtuoz z Kolonii w swojej krótkiej karierze rozwinął techniczne granice jego instrumentu, aby podążać za swoimi skrajnymi oczekiwaniami wobec samego siebie. Jako innowator nieustannie opracowuje nowe techniki, aby zaspokoić swoje kreatywne pomysły. Wymyślił nowy rodzaj smyczków, eksperymentuje także z zaprojektowanymi przez siebie pryzmatycznymi okularami, które służą lepszej koncentracji w grze, a także zwiększeniu aktywności mózgu.


Roman Kim grał koncerty

we Włoszech, Niemczech, Francji, na Węgrzech, w Rosji, USA, Chinach, Korei Południowej, Rumunii, Szwajcarii, czy Tajwanie. Grał z orkiestrami, takimi jak Symfonia NDR Orchestra (pod Aziz Shokhakimov), Staatskapelle Halle (pod Josep Caballé Domenech), Aachen Symphony Orchestra (pod dyrekcją Dirka Kaftana), Orchestra del Teatro Petruzzelli (pod Alpesh)Chauhan), Suwon Philharmonic Orchestra (pod Daejin Kim) i Düssldorfer Symphoniker.

  • The whole formula of the festival is another opportunity to meet talented young musicians. I can not wait. I like to come back to Szczecin.
  • Cała formuła Festiwalu to kolejna okazja do spotkania utalentowanych, młodych muzyków. Nie mogę się już doczekać. Lubię wracać do Szczecina!