POZNAJ NASZYCH NAUCZYCIELI

Tomasz Tomaszewski

 

 

Pierwszy koncertmistrz

Deutsche Oper Berlin. Po studiach w Akademii Muzycznej w Warszawie uzupełniał naukę w Leningradzie i we Freiburgu. Jako członek Kwartetu Polskiego był laureatem konkursów w Belgradzie i Monachium. Od wielu lat prowadzi ożywioną działalność artystyczną jako solista, kameralista i dyrygent, występując z koncertami na całym świecie. Jest założycielem i kierownikiem artystycznym orkiestry Kammersolisten der Deutschen Oper Berlin.


Ma na swym koncie

wiele nagrań dla wytwórni fonograficznych w Polsce, Niemczech i Japonii. Jako ceniony pedagog jest zapraszany do jury konkursów muzycznych. Prowadzi kursy mistrzowskie w Polsce, Niemczech, Hiszpanii, we Włoszech, Japonii i Korei. Jest założycielem i Dyrektorem Artystycznym Międzynarodowych Kursów Muzycznych im. Jerzego Hellera w Opolu oraz Festiwalu Śląskie Lato Muzyczne. Od 2006 r. jest prezydentem Internationale Betthoven Gesellschaft, a od 2013 r. prezydentem powstałego z jego inicjatywy Europejskiego Forum Muzyki Polskiej w Berlinie. Od 2018 roku jest profesorem Akademii Sztuki w Szczecinie.

  • I am looking forward to meeting young, talented artists. We'll meet while making music in the chamber orchestra.
  • Cieszę się na spotkanie młodych, utalentowanych artystów i spotkanie z nimi nie tylko podczas lekcji, ale przede wszystkim w trakcie wspólnego muzykowania w orkiestrze kameralnej.