POZNAJ NASZYCH NAUCZYCIELI

Urszula Kryger

 

 

Absolwentka dwóch wydziałów Akademii Muzycznej w Łodzi

instrumentalnego w klasie fortepianu (dyplom w 1988) i wokalno-aktorskiego w klasie Jadwigi Pietraszkiewicz (dyplom w 1992). Studia wokalne kontynuowała pod kierunkiem André Orlowitza w Kopenhadze. Współpracowała z wybitnymi dyrygentami, m.in. z Janem Krenzem, Jerzym Semkowem, Rafaelem Frühbeckiem de Burgos, Hansem-Martinem Schneidtem, Sir Colinem Davisem i Arminem Jordanem.


Towarzyszyli jej również znani pianiści:

Hartmut Höll, Charles Spencer, Melvyn Tan, Pascal Rogé i Katarzyna Jankowska, klarnecista Paul Meyer oraz zespoły: Tokyo String Quartet i Petersen Quartet. W 2006 roku wyróżniona została nagrodą Fundacji im. Karola Szymanowskiego za przemyślane i wysoce artystyczne interpretacje pieśni Szymanowskiego. W 2012 roku nagrodzono Fryderykiem jej płytę "Żeleński - Pieśni" (DUX).

  • I am excited about coming to Szczecin and a guest performance during the recital. It will be the first edition of the Festival for me.
  • Jestem podekscytowana przyjazdem do Szczecina i gościnnym występem podczas recitalu. Będzie to dla mnie pierwsza edycja Festiwalu.