BALTIC NEOPOLIS JUNIOR

polsko-niemiecki kurs muzyczny dla młodzieży w ramach
II MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU SZCZECIN CLASSIC

 
Międzynarodowe warsztaty BALTIC NEOPOLIS JUNIOR odbędą się podczas Festiwalu Szczecin Classic w dniach 29 czerwca – 5 lipca 2020 roku w Szczecinie. Warsztaty skierowane są do uczniów szkół muzycznych z Polski i Niemiec w wieku 16-19 lat (młodzież z Euroregionu Pomerania). Warsztaty oraz lekcje indywidualne prowadzone będą z najlepszymi pedagogami z najbardziej prestiżowych uczelni m.in. Tomaszem Tomaszewskim (Universität der Künste w Berlinie, Akademia Sztuki w Szczecinie), Emanuelem Salvadorem (Akademia Sztuki w Szczecinie), Konstantinem Heidrichem (Universität der Künste w Berlinie) oraz z wybranymi pedagogami Akademii Sztuki w Szczecinie.

Zorganizowanie kursu możliwe będzie dzięki Funduszowi Małych Projektów, który wspiera kontakty transgraniczne. Realizowany projekt przyczyni się do zbliżenia społeczności mieszkających po obu stronach granicy polsko - niemieckiej.

Organizatorom udało się pozyskać środki by ufundować pełne stypendium dla najlepszych uczniów z naszego regionu (skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas). Stypendium obejmuje czynny udział w kursie oraz noclegi.

Nabór uczestników jest prowadzony przy współpracy ze szkołami muzycznymi w regionie.

Ze względu na panującą sytuację i utrudnienia związane z COVID-19, kurs Baltic Neopolis Junior odbędzie się w trybie on-line.